Skip links

قوانین سرمایه گذاری

درآمدزایی در بورس بدون اطلاعات کافی و تجربه کار ساده ای نیست؛ با این حال فریب پول های بزرگ همیشه سرمایه گذاران را به دامان بازارهای سهام انداخته است.  این امر علاوه بر صبر و حوصله و نظم و انضباط ، به تحقیقات زیاد و درک صحیح از بازار در بین دیگران و شناخت قوانین سرمایه گذاری نیز نیاز دارد. به این واقعیت افزوده است که بی ثباتی بازار سهام در چند سال گذشته سرمایه گذاران را در وضعیت سردرگمی قرار داده است. آنها در حال معضل هستند که آیا باید در چنین سناریویی سرمایه گذاری نگه داشتن یا فروش خود را انجام دهند.

اگرچه هنوز هیچ روش موفقیت آمیزی برای موفقیت در بورس سهام کشف نشده است، در اینجا برخی از قوانین طلایی وجود دارد که در صورت رعایت دقیق ، ممکن است شانس شما برای بازگشت خوب را افزایش دهد.

شما برای فعالیت دربورس نیاز به یادگیری این قوانین دارید که بتوانین همیشه بر قله سود حرکت کنید. این قوانین عبارتند از:

 

پیروی از ذهنیت همه افراد ممنوع

 

تصمیم خریدار معمولی معمولاً به شدت تحت تأثیر اقدامات آشنایان ، همسایگان یا نزدیکان وی قرار می گیرد. بنابراین اگر همه افراد حاضر در سهام خاص سرمایه گذاری می کنند، تمایل سرمایه گذاران بالقوه برای انجام همین کار است.

نیازی به گفتن نیست که اگر نمی خواهید پول سخت درآمد خود را در بازارهای سهام از دست بدهید ، همیشه از داشتن ذهنیت گله خودداری کنید. وارن بافت ، بزرگترین سرمایه‌گذار جهان ، مطمئناً اشتباه نکرد وقتی که گفت ، “هنگامی که دیگران حریص هستند ، ترسید و وقتی دیگران ترس دارند ، حریص باشید!”

 

تصمیم آگاهانه بگیرید

 

قبل از سرمایه گذاری در سهام ، همیشه باید تحقیقات صحیح انجام شود. اما این به ندرت انجام می شود. سرمایه گذاران عموماً تحت عنوان یک شرکت یا صنعتی که متعلق به آنها است فعالیت میکنند. اما این روش درستی برای قرار دادن پول شخص در بورس نیست.

در مشاغل مورد نظر خود سرمایه گذاری کنید

هرگز در سهام سرمایه گذاری نکنید. به جای آن ، در یک تجارت سرمایه گذاری کنید. و در شغلی که می فهمید سرمایه گذاری کنید. به عبارت دیگر ، قبل از سرمایه گذاری در یک شرکت ، باید بدانید شرکت در چه شغلی فعالیت می کند.

قوانین سرمایه گذاری

سعی نکنید زمان بیش از حد در بازار بگذرانید

 

نکته ای که حتی وارن بافت نیز انجام نمی دهد ، تلاش برای به موقع بودن سهام سهام است ، اگرچه وی درمورد سطح قیمتهای متناسب با سهام های مختلف ، دیدگاه کاملی دارد. با این وجود ، اکثر سرمایه گذاران برعکس عمل می کنند ، کاری که برنامه ریزان مالی همواره به آنها هشدار داده اند که از آن جلوگیری کنند و بدین ترتیب پول های سخت درآمد خود را در این روند از دست می دهند.

وی ادامه داد: “بنابراین ، شما هرگز نباید سعی کنید بازار را زمان بگذارید. در حقیقت ، هیچ کس تا کنون این کار را با موفقیت و به طور پیوسته طی چرخه های مختلف تجارت یا بورس انجام نداده است. گرفتن صعود به اوج و پایین یک اسطوره است. آینده. در واقع ، با انجام این کار ، افراد بیشتری به مراتب بیشتر از افرادی که پول درآوردند ، پول بیشتری از دست داده اند. “

 

انضباط چاشنی اصلی سرمایه گذاری

 

از لحاظ تاریخی دیده شده است که حتی اجرای برنامه های گاو نر بزرگ لحظات وحشت را نشان داده است. بی ثباتی که در بازارها شاهد آن هستیم به ناچار سرمایه گذاران را علیرغم وجود گاو نر بزرگ از دست می دهد.

انضباط را در سرمایه گذاری چاشنی اصلی کار قرار دهید.

با این حال ، سرمایه گذاران که به صورت سیستماتیک ، در سهام مناسب و سرمایه گذاری خود را با صبر و حوصله سرمایه گذاری می کنند ، بازده های قابل توجهی را به دست می آورند. از این رو ، محتاطانه است که علاوه بر اینکه تصویری گسترده و طولانی مدت را در ذهن داشته باشید ، از صبر پیروی کنید و از یک رویکرد سرمایه گذاری منضبط پیروی کنید.

 

به احساسات خود اجازه ندهید تصمیم شمارو تغییر دهند

 

بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عدم توانایی در کنترل احساسات ، به ویژه ترس و حرص و آز ، در بازارهای سهام، سرمایه بسیاری را از دست داده اند. کاپور می گوید: “این امر باعث می شود تا سهام شرکت های ناشناخته را گمانه زنی کنند ، یا بدون ایجاد درک واقعی از خطرات مربوط به معاملات آتی ، موقعیت های سنگینی را ایجاد کنند.”

Leave a comment