Skip links

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

گرجستان، کشوریست که در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. گرجستان ۶۹.۷۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن حدود ۴ میلیون نفر می باشد. پایتخت گرجستان شهر تفلیس است. مردم گرجستان به زبان گرجی کارتولی صحبت می کنند. گرجستان در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا و ناتو است.

ثبت شرکت در گرجستان ، محبوبترین نوع شرکت در کشور گرجستان ثبت شرکت به روش مسئولیت محدود یا LLC  می باشد که در ادامه درباره آن توضیح می دهیم. با ثبت شرکت در کشور گرجستان و فعالیت شرکت می توانید اقامت این کشور را به دست آورید و حتی اگر در ایران مشغول فعالیت هستید می توانید با ثبت شرکت در گرجستان برای محصولات خود لیسانس یک شرکت اروپایی را اخذ نمایید.

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان بسته به نوع شرکت متفاوت است ولی حداقل این فرآیند طی ۴۸ ساعت انجام پذیر می باشد.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت در گرجستان متناسب به نوع شرکت از ۳۰۰ دلار تا ۸۰۰ دلار متغیر است . ولی این مبلغ صرفاً جهت انجام مراحل امور اداری استفاده شده و برای سرمایه گذاری و تجارت در گرجستان بایستی حتی المقدور ۴۰ هزار دلار سرمایه داشت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان

  • پاسپورت
  • اساسنامه
  • نام شرکت
  • مدارک هویتی اعضا

ثبت شرکت در گرجستان

جهت ثبت شرکت در گرجستان با شماره زیر تماس بگیرید

مراحل ثبت شرکت در گرجستان :

  1. تعیین نوع شرکت
  2. ثبتنام در مرجع ملی ثبت عمومی وابسته به دادگستری
  3. انتخاب اسم برای شرکت
  4. تهیه اسناد و مدارک لازم

انواع ثبت شرکت در گرجستان :

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان : ( Limited Liability company ) ( LLC )
ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان بسیار مورد استقبال مردم گرجستان و مهاجرین  قرار دارد و ظرف مدت حداقل ۲ روز کاری انجام پذیر است. در شرکت با مسئولیت محدود به حداقل یک نفر اعضاء نیاز است. در شرکت مسئولیت محدود در گرجستان هر شخص به میزان سرمایه ای که دارد مسئول تعهدات شرکت می باشد.
ثبت شرکت سهامی در گرجستان : (JSC)
شرکت های سهامی در گرجستان به دو روش سهامی خاص و سهامی عام ثبت می شوند. در شرکت های سهامی در گرجستان سرمایه به اندازه برابر بین سهام داران تقسیم می شود . در این نوع شرکت ها سهامدارن بصورت انفرادی مسئول بدهی ها و تعهدات شرکت نمی باشند و بدهی به کل مجموعه متعلق است.  سهام شرکت های سهامی عامدر بورس اوراق بهادار کشور گرجستان ثبت می گردد.اگر تعداد سهامدارن در شرکت از ۱۰۰ نفر بیشتر باشد بایستی یک هیئت نظارت ۲۱ نفره نیز تشکیل گردد.
ثبت شرکت مشارکتی :

ثبت شرکت مشارکتی در گرجستان به دوشیوه انجام پذیر است :

  1. ثبت شرکت مشارکت عموموی  ( General Participation ) ( GP ) : در این نوع شرکت ها چندین نفر به عنوان شریک کسب و کاری کارآفرینانه راه اندازی نموده و هر فرد شخصاً مسئول بدهی های شرکت می باشد.
  2. ثبت شرکت مشارکت فردی  ( Limited Partnership ) ( LP ) :در این نوع شرکت ها چندین نفر به عنوان شریک کسب و کاری کارآفرینانه راه اندازی نموده ولی فقط یکنفر شخصاً مسئول بدهی های شرکت می باشد و دیگر شرکا مسئولیتی نسبت به بدهیهای شرکت ندارند.
ثبت شعبه در گرجستان :

ثبت شعبه در گرجستان به روش مستقل و وابسته انجام پذیر است. لازم به ذکراست شعبه مستقل در گرجستان مشمول پرداخت مالیات ۲۰ % این کشور می شود. 

شرایط ثبت شرکت در گرجستان :

ثبت شرکت در گرجستان و سرمایه گذاری در این کشور داشتن حداقل ۱۸ سال سن الزامیست. برای ثبت شرکت در گرجستان همانطور که در بالا گفته شده حداکثر حدود ۳۵۰ دلار صرف هزینه های اداری می شود اما این مبلغ فقط صرف هزینه های امور اداری میشود و برای تجارت بایستی حداقل با ۴۰ هزار دلار سرمایه وارد بازار گرجستان شوید وگرنه احتمال از دست رفتن سرمایه وجود دارد.

Leave a comment