Skip links

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

آلمان، در مرکز قاره اروپا با مساحت بیش از ۳۵۰ هزار کیلومتر مربع قرارداد . جمعیت آلمان بالغ بر ۸۰ میلیون نفر می باشدکه از این مقدار حدود ۶ میلیون نفر آنها مهاجر هستند. آلمان در سال ۲۰۰۹ جزو لیست یکی از چهار تولید کننده بزرگ دنیا قرار گرفت و به عنوان بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا شناخته  گردید.از ۵۰۰ شرکت بزرگ در جهان ۳۷ تا از آنها در کشور آلمان قرار دارد.

ثبت شرکت در آلمان، برای تمام اتباع خارجی و مهاجران امکان پذیر است و به ملیت و نژاد بستگی ندارد. حتی ثبت شرکت در آلمان به یادگیری زبان آلمانی نیاز ندارد ، یک شعار تبلیغاتی معروف در آلمان وجو دارد که می گوید شما برای سرمایه گذاری در آلمان نیاز ندارید کلمه ی Mitteslstandsentlastungsgesetz بتوانید بخوانید یا بگویید.

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

مدت زمان ثبت شرکت در آلمان به نوع شرکتی که ثبت می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان حداقل ۳ هفته کاری زمان نیاز دارد در صورتیکه ثبت شرکت سهامی در آلمان مستلزم زمان بیشتری است.

هزینه ثبت شرکت در  آلمان 

هزینه ثبت شرکت در آلمان با توجه به نوع شرکت متفاوت است ، به عنوان مثال :

 1. ثبت شرکت بصورت مسئولیت محدود در آلمان حداقل ۲۵.۰۰۰ یورو نیاز دارد که ۱۲.۵۰۰ یورو از آن باید در هنگام ثبت در حساب متقاضی باشد.
 2. ثبت شرکت بصورت سهامی حداقل نیازمند ۵۰.۰۰۰ یورور می باشد.
 3. مجموع هزینه های اداری و ثبتی از ۸۰۰ یورو تا حدود ۳۰۰۰ یورو می باشد که به مبالغ بالا اضافه می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در آلمان 

 • فرم درخواست ثبت شرکت در آلمان
 • اسکن پاسپورت و مدارک هویتی برابر با اصل شده همه اعضاء هیئت مدیره
 • نام شرکت
 • فتوکپی از آخرین مدارک تحصیلی سهامداران
 • بیزنس پلن (طرح توجیهی از نظر اقتصادی)
 • افتتاح حساب بانکی
 • مدارک شرکت فعال در ایران
 • مجوز فعالیت در آلمان (بعضی  از کسب و کارها)
 • امضاء وکالت نامه توسط موکل

ثبت شرکت در آلمان

جهت ثبت شرکت در آلمان و حومه با شماره زیر تماس بگیرید

مراحل ثبت شرکت در آلمان :

 1. بیزنس پلن (یک طرح توجیهی اقتصادی برای کسب و کارخود باید اماده نمایید.محوریت این طرح سود دهی برای کشور آلمان است تا اجازه سرمایه گذاری به شما داده شود.)
 2. تنظیم اساسنامه شرکت شامل (نام شرکت-محل شرکت-موضوع شرکت-نام کلیه شرکا-نام مدیرعامل-و در اخر ثبت در دفتر ثت شرکها)
 3. انجام امور اداری ثبت شرکت آلمان
 4. افتتاح حساب بانکب

انواع ثبت شرکت در آلمان :

ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان: (GMBH)

ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان از آسان ترین انواع ثبت شرکت در این کشور است.بصورتیکه با حداکثر اعضاء (۳نفر) در مدت زمان ۲ الی ۳ هفته امکان پذیر است.برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان باید یکنفر را به عنوان مدیرعمل معرفی نمود تا شخصاً خودش و یا وکیل وی برای ثبت تجاری مراجعه و به امضاء مستندات بپردازد.

نکته : تعداد سهامداران و میزان قسم سهام بین شرکا باید در اساسنامه قید و به تایید دفاتر  اسناد رسمی برسند.

ثبت شرکت سهامی عام در آلمان :

ثبت شرکت سهامی عام در آلمان برای اشخاص نوپا در بازارهای جهانی مناسب نیست ، این افراد بهتر است از ثبت شرکت مسئولیت محدود فعالیت خود را شروع کنند. شرکت های سهامی در آلمان با ۵ نفر اعضاء به ثبت می رسد و از نکات مهم این است که باید سهم های اولیه شرکت وارد بازار بورس شود.

نکته :اساسنامه شرکت های سهامی عام باید در دادگاه و یا دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسند.

ثبت شرکت تضامنی-شراکتی در آلمان :

ثبت شرکت مشارکتی در آلمان به دونفر اعضاء نیازمند است و از مهمترین خصوصیات شرکت های مشارکتی تعهد شخصی شرکاء در مقابل کارشان می باشد.به طور کلی ۴ نوع شرکت مشارکتی در آلمان وجود دارد :

 1. مشارکت قانون مدنی : (GBR)
 2. مشارکت تجاری عمومی : (OHG)
 3. مشارکت محدود : (KG)
 4. مسئولیت محدود با شراکت محدود (GMBH & CO.KG)

نکته : تفاوت اصلی بین انواع شرکت های مشارکتی در آلمان میزان مسئولیت ها و تعدات شرکاء می باشد.

تأسیس شعبه در المان :

هر کسب و کار در آلمان که دفتر مرکزی داشته باشد می تواند یک شعبه هم داخل آلمان داشته باشد. بهطور کلی به ۲ صورت می توان درآلمان شعبه تأسیس کرد :

 1. تأسیس شعبه مستقل
 2. تأسیس شعبه وابسته

شعبه بصورت حقوقی قسمتی از دفتر مرکزیست و پیرو قوانین کشور مبدأ (کشوری که دفتر مرکزی در آن قرار دارد) می باشد. دفتر مرکزی مسئولیت پرداخت بدهی ها و تمام تعهدات در کشور آلمان را بر عهده دارد.

تأسیس نمایندگی در آلمان :

تأسیس نمایندگی در آلمان امکارن دارد به صورت یک دفتر باشد که به آن دفتر نمایندگی می گویند. دفاتر نمایندگی فعالیت تجاریمحدودی دارند و نمی توانند به صورت مستقل اقدام به عقد قرارداد نمایند.

شرایط ثبت شرکت در آلمان :

برای ثبت شرکت در آلمان حداقل سن ۲۰ سال است ولی اگر بالا ۴۵ سال هم باشد می توان سرمایه گذاری نمود اما با شرایط کمی سختتر بصورتیکه متقاضی بایستی که سرمایه خیلی کلانی داشته باشد و بتواند آنرا اثبات نماید. همچنین متقاضیانی هم که مدرک تحصیلی آنها زیر لیسانس باشد بایستی مدرک زبان آلمانی خود را ارائه دهند.

ثبت شرکت در آلمان ، مزایای زیادی دارد بصورتیکه شما با ثبت شرکت در این کشور می توانید از امتیاز برند اروپائی برای محصولات خود در سراسر دنیا استفاده نمایید و مصولات خود را به راحتی تحت لیسانس آلمان تولید نمایید.اکثر افرادی که در زمینه صادرات کالا فعالیت می کنند و یا به دنبال اعتبار و برندیگ محصولات و خدمات خود هستند با این روش می توانند لیسانس آلمان را اخذ کنند. شما نیز اگر از متقاضیان ثبت شرکت در کشورهای اروپائی هستید می توانید از کارشناسان حرفه ای ثبت داک مشاوره بگیرید.

Leave a comment