Skip links

ثبت برند در تهران

برند چیست ؟

برند یا مارک یا نام و نشان تجاری نشان دهنده ی خدمات و یا کالاهای تجاری فروشنده می باشد که سبب تمایز بین کالا و خدمت شما با موارد مشابه می باشد. در واقع برند به عنوان هویت کسب و کار شما و معرف مصولات و خدماتیست که ارائه می دهید چرا که مخاطب با شنیدن نام برند بایستی که با آن ارتباط برقرار کرده و تداعی کننده ی خدمات و محصولات شما برای وی  باشد. به همین خاطر است که انتخاب نام و نشان تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر قصد ثبت برند یا علامت تجاری خود را دارید  می توانید از کارشناسان مجرب ما مشاوره بگیرید.

مدت زمان لازم جهت ثبت برند در تهران

ثبت برند در تهران اط طریق سازمان املاک و اسناد کشور انجام می شود و مستلزم انجام یکسری روند در امور اداری است اما برای پذیرش اولیه انتخاب درست نام تجاری و توصیف علامت تجاری و کامل بودن اطلاعات و مدارک در تسریع امور تاثیر بسزایی دارد. به صورت کلی ثبت برند در تهران از یک ماه الی دو ماه حداقل زمان نیاز دارد.

هزینه ثبت برند در تهران

هزینه ثبت برند در تهران شامل هزینه اظهارنامه ، روزنامه کثیر النتشار و چاپ آگهی ، هزینه کارشناسی و … می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در تهران

  • گواهی و تصدیق امضا جهت ایجاد حساب کاربری در سامانه
  • مدارک هویتی شخص حقیقی یا نماینده وی / مدارک شامل روزنامه رسمی : آگهی تأسیس و آخرین تغیرات جهت شخص حقوقی و مدارک نماینده وی 
  • اگر شخص دارای وکیل باشد مدارک و وکالتنامه وی
  • در صورت لاتین بودن علامت ارائه کارت بازرگانی
  • تصویر علامت
  • پروانه کسب و مجوزات لازم

ثبت شرکت سهامی عام

جهت ثبت شرکت سهامی می عام با شماره زیر تماس بگیرید

ثبت شرکت سهامی عام

ابتدا کارشناسان ثبتداک مشاوره کامل و جامع در زمینه فعالیت موکلین به آنها ارائه میدهند پس از کامل کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام موضوع تنظیم میشود و سپس در سامانه اداره ثبت شرکتهای تهران ثبت نام میشود کارشناسان ثبتداک به طور تخصصی اوراق شرکت را طراحی میکنند و در سامانه بارگذاری مینمایند.اوراقی چون : اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضا نامه ، اظهارنامه.

پس از تعیین نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای ،وکیل های ثبتداک روند ثبتی پرونده را پیگیری مینمایند پس از طی ۱۰ روز و پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت آگهی تاسیس منتشر میشود.

شرکت سهامی عام ، شرکتیست که بخشی از سرمایه آن از راه فروش سهام شرکت تأمین می شود.

تعیین موضوع فعالیت تجاری، گام اول در ثبت شرکت سهامی عام

در این مرحله تعیین موضوع و نوع فعالیت تجاری شرکت بسیار ضروری می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق ماده ۱۹۰۰ قانون مدنی موضوع شرکت باید مشروع، معلوم و معین باشد. برای جلوگیری از مشکلات بعدی موضوع انتخابی باید در اساسنامه شرکت قید شود. در حالت کلی تعیین موضوع فعالیت‌های شرکت نشان دهنده هدف شرکت می‌باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای برخی از فعالیت‌ها قوانین و مقررات مخصوصی وجود دارد که کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح در این رابطه الزامی می‌باشد. از سویی دیگر با توجه به حساسیت بسیار بالای این مرحله صاحبان شرکت باید با افراد متخصص مشورت نمایند، بنابراین مشورت با وکلای متخصص برای ثبت شرکت  بسیار توصیه می‌شود.

تعیین سهم  شرکاء ، گام دوم در ثبت شرکت سهامی عام

با توجه به طولانی بودن مدت زمان همکاری، انتخاب شرکا و سهامداران مناسب یک گام اساسی در ثبت شرکت در تهران محسوب می‌شود. از سویی دیگر افراد به دلیل جلوگیری از مشکلات حقوقی باید در این مرحله نهایت دقت و جدیت را داشته باشند، برای این منظور توصیه می‌شود پیش از شروع همکاری، گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه شرکا و سهامداران دریافت و بایگانی شود. نکته مهم اینجاست که میزان سهام شرکا نباید از ۲۰ درصد سرمایه شرکت کمتر باشد.

تعیین نام، گام سوم در ثبت شرکت سهامی عام

تعیین نام مناسب برای شرکت گامی دیگر در راستای ثبت شرکت  محسوب می‌شود. نام انتخاب شده باید علاوه بر داشتن ریشه فارسی و مطابقت با فرهنگ انقلاب اسلامی، کوتاه و با معنی بوده و نشان دهنده نوع فعالیت و کسب و کار شرکت باشد. لازم به ذکر است در این مرحله، سامانه ثبت شرکت پنج نام پیشنهادی را از صاحبان شرکت درخواست می‌نماید، که صاحبان شرکت باید با توجه به اولویت مورد نظر خود نام‌های پیشنهادی را در فیلدهای موجود وارد نمایند. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از اسامی مربوط به ارگان‌های دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اغلب کارشناسان الگوی نامگذاری زیر را پیشنهاد می‌کنند(خاص-عام-خاص-خاص). همانطور که در این الگو مشاهده می‌شود نام شرکت بهتر است سه سیلابی یا بیشتر باشد.

فراهم نمودن سرمایه اولیه، گام چهارم در ثبت شرکت سهامی عام

۳۵ درصد از مبلغ درج شده در گام سوم باید به صورت نقدی در بانک سپرده شود.

پذیره نویسی، گام پنجم در ثبت شرکت سهامی عام

تکمیل مدارک و مراحل جهت پذیره نویسی شرکت 

Leave a comment